Sīkdatnes

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz Jūsu datora atmiņu tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas tīmekļa vietnes atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestatījumus vai padarīt vietnes lietošanu ērtāku.

Izmantotās sīkdatnes var iedalīt tehnoloģiski nepieciešamās sīkdatnes, bez kurām pakalpojuma izpilde tehnoloģiski ir neiespējama vai būtiski apgrūtināta, un analītiski statistiskās sīkdatnes, lai analizētu apmeklētāju darbības tīmekļa vietnē (pieslēguma laiks, ilgums, skatītākās sadaļas).

Šī tīmekļvietne izmanto tikai tehniski nepieciešamās sīkdatnes, bez kuru izmantošanas tīmekļa vietnes darbība nebūtu iespējama.

Tīmekļvietnē izmantotās sīkdatnes

  • SESS* - šī sīkdatne nepieciešama tikai satura administratoriem autentifikācijai;
  • maintenance_message - šī sīkdatne nepieciešama visiem lietotājiem, lai atkārtoti nerādītos satura vai platformas administratora paziņojumi (tādi, ar kuriem satura patērētājs ir iepazinies un nospiedis pogu "Aizvērt");
  • allowCookies – šī sīkdatne nosaka vai Jūs esat iepazinies sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem un vai turpmāk attēlot paziņojumu par sīkdatņu lietojumu.

 

Privātuma politika

Tīmekļa vietnes pārzinis un datu apstrādes pārzinis ir Izglītības un zinātnes ministrija (vienotais reģ. numurs: 90000022399, adrese: Vaļņu iela 2, Rīga).

Pārziņa norīkotā personas datu apstrādes speciālista kontaktinformācija: e-pasts – das@izm.gov.lv; tālruņa numurs – 29182946.

Pārzinis veic personas datu apstrādi, lai varētu analizēt tīmekļa vietnes apmeklējuma statistiku. Šim nolūkam tiek izmantots Matomo risinājums, kas izmanto tehnoloģisko iekārtu un servisu auditācijas pierakstus. Tehnoloģisko iekārtu un servisu auditācijas pierakstos tiek saglabāta tehniska informācija par katru tīmekļa vietnes atvēršanas pieprasījumu (tai skaitā pieslēguma IP adresi, laiku, pieprasījuma URL adresi).

Datu apstrādes tiesiskais pamatojums ir Pārziņa leģitīmā interese analizēt vietnes apmeklēšanas statistiku un pienākums nodrošināt Vietnes drošību, tai skaitā atklāt tehniskas problēmas vai prettiesiskas darbības.

Tehnoloģisko iekārtu un servisu auditācijas pierakstu uzglabāšanas ilgums nepārsniedz 18 mēnešus (2015. gada 28. jūlija Ministru Kabineta noteikumu Nr. 442 “Kārtība, kādā tiek nodrošināta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sistēmu atbilstība minimālajām drošības prasībām” 24.6 punkts.)

 

Projekta partneri